Jak uczyć bhp - zmiany w 2020 - o bhp

Pulsar BHP

Zatrudniając pracowników każdy pracodawca zobowiązany jest

Zatrudniając pracowników, każdy pracodawca zobowiązany jest wypełnić szereg obowiązków. Jednym z najważniejszych jest wyposażenie ich w odpowiednią wiedzę merytoryczną o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy w mi

Jak  uczyć bhp - zmiany w 2020 - o bhp Pulsar BHP
ejscu zatrudnienia. Niestety spoglądając na życiową praktykę, bardzo często można zauważyć, że szeroko rozumiane kwestie bhp są przez wielu nieco lekceważone. O tym jak ogromny jest to błąd przekonać można się dopiero, gdy wydarzy się tragedia w miejscu pracy. Aby zatem podnieść poziom bezpieczeństwa pracowników oraz wypełnić obowiązki, warto już za w czasu zadbać o szkolenia bhp. Oczywiście takie zajęcia muszą być prowadzone przez odpowiednich specjalistów. Co ciekawe często prowadzą oni nie tylko szkolenia bhp, lecz również oferują outsourcing bhp. To drugie rozwiązanie staje się coraz popularniejsze również na naszym rodzimym rynku. Dzięki niemu pracodawca może chociażby obniżyć koszty pracy, a także zyskać fachową opiekę inspektora. Szeroką ofertę tego rodzaju usług znajdziemy na przykład w Internecie.


Jak pokazują wyniki przeprowadzonych badań na

Pełen outsourcing bhp to bardzo korzystne rozwiązanie pod względem finansowym. Mogą na nim sporo zyskać zarówno duże przedsiębiorstwa i spółki, jak i niewielkie działalności typowo rodzinne, zatrudniające do dziesięciu osób. Ten typ pakietu jest bowiem wielofunkcyjny i przy tym bardzo efektywny. Pozwala na zredukowanie zbędnych kosztów i tym samym przyczynia się do lepszego dbania o budżet firmy.

Kierując poszczególnymi działaniami firmy, warto myśleć długofalowo i wybiegać w przyszłość. Szkolenia BHP będą potrzebne pracownikom zawsze. Nie wystarczy raz ich przeprowadzić, bo należy je regularnie powtarzać, wysyłając na nie chociażby tych nowych pracowników. Outsourcing pozwala na wygodną współpracę pomiędzy zarządem firmy, a odpowiednimi specjalistami zajmującymi się szeroko rozumianym bhp. Jak pokazują wyniki przeprowadzonych badań, na nim naprawdę można zaoszczędzić. Składa się na niego pakiet praktycznych i korzystnych usług. Sam pracodawca decyduje częściowo o tym, ile chce za nie zapłacić.


Outsourcing bhp - dla kogo?

Kluczowe dla każdego miejsca pracy są kwestie związane z bezpieczeństwem oraz higieną pracy, czyli bhp. Podstawowym i najważniejszym obowiązkiem każdego pracodawcy jest to, by zapewnić zatrudnionym osobom dogodne i niezagrażające zdrowiu bądź życiu warunki do realizacji poszczególnych projektów. Te zasady tyczą się zarówno tych bardziej niebezpiecznych zawodów, jak i zawodów z pozoru całkowicie wolnych od wypadków - każdy pracownik musi po prostu czuć się pewnie na swoim stanowisku.

A każda branża nastawia pracownika na pewne zagrożenia. Szkolenia BHP uczą tego, jak ich unikać i jak się przed nimi chronić. Tak naprawdę nawet zwykła i z pozoru totalnie bezpieczna praca przy komputerze może okazać się zdradliwa, gdyż wielogodzinne przesiadywanie przed ekranem jest zabójstwem dla oczu, które na ciągły kontakt z mocnym światłem mogą zareagować bólem, a czasem nawet poważniejszymi przypadłościami. Outsourcing bhp jest więc dla tych pracodawców, którzy chcą jak najlepiej zadbać o swoich pracowników.


Należy do niej między innymi prowadzenie

Do jednego z wielu obowiązków pracodawców zaliczyć można zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy. W tym celu zobowiązani są oni do prowadzenia lub organizowania szkoleń BHP. Szkolenia BHP są obowiązkowe dla nowozatrudnionych pracowników, a także powinny być przeprowadzane w ramach przypomnienia dla osób z dłuższym stażem pracy. Podczas szkolenia BHP pracownicy dowiadują się jakie zasady bezpieczeństwa obowiązują na konkretnym stanowisku (instruktaż stanowiskowy), a także w całej firmie (instruktaż ogólny). Ze względu na fakt, że nie w każdej firmie zatrudniony jest pracownik służb BHP, pracodawcy często decydują się na tak zwany outsourcing BHP. Polega on na współpracy z firmą zewnętrzną, która zajmuje się obsługą danej firmy w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Należy do niej, między innymi, prowadzenie szkoleń, doradztwo, tworzenie instrukcji, procedur i regulaminów pracy czy analiza aktualnego stanu bezpieczeństwa i ewentualne proponowanie modernizacji i modyfikacji.